HomeVideoterapie

logovideoterapieStránka se upravuje, děkujeme za pochopení :-)

99abb451-6a53-4a7d-a6d0-cb2ea795b14fVzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v České republikace a následnému uzavření našeho pracoviště pro pacienty zavádíme logopedické terapie na dálku a to formou on-line videoterapií.Tyto videoterapie jsou určené pouze pro klienty našeho zařízení. Formou videoterapií není možné uskutečnit vstupní logopedické vyšetření.

Sledujte tuto stránku, budeme přidávat postupně více informací.

Zájemce o logovideoterapie prosíme o registraci zde:

registrace green.

Plakat videoterapie

Časté otázky

Za jak dlouho od registrace se mi ozvete?  
Logopedické videoterapie jsou pro nás náročnější (organizačně i časově) než terapie v běžném provozu ambulance. Proto prosíme, buďte trpěliví – většinou do týdne se vám telefonicky ozveme a domluvíme termín i další podrobnosti. 

Nejsem klientem vašeho zařízení – mohu se registrovat a využívat tak videoterapie?
Bohužel ne
. Prostřednictvím logovideoterapií není možné uskutečnit vstupní logopedické vyšetření. Z tohoto důvodu je služba určena pouze stávajícím klientům, kteří před vyhlášením nouzového stavu pravidelně docházeli k nám do ambulance. 

Hradí videoterapie zdravotní pojišťovna? 
Úhrady distanční logopedické péče po dobu nouzového stavu se u každé pojišťovny liší a je pro ambulance klinické logopedie většinou nižší, ale pro vás jako naše pacienty je důležitý tento přehled: 
ZPMV – beze změny, můžete využívat videoterapie ve stejné frekvenci jako chodíte na logopedii – 2x týdně
VoZP – beze změny, 2x týdně
ČPZP – během 3 měsíců můžete využít maximálně 4 videoterapie (2x 30 minut, 2x 15 minut)
RBP – beze změny, 2x týdně
ZPŠ – beze změny, 2x týdně

Naše zdravotní pojišťovna (VZP, OZP) nemá smlouvu s vaším zařízením a terapie si hradíme sami. Jak bude probíhat platba a kolik bude stát jedna videoterapie?
V případě klientů VZP a OZP bude předem vystavena  faktura na min. 5 videoterapií. Fakturu uhraďte co nejdříve, aby bylo možné s videoterapiemi začít. V případě nevyčerpání celé částky během nouzového stavu bude možné předplacenou částku vyčerpat opět v běžném provozu. Jedna videoterapie stojí 350 Kč

Jak videoterapie probíhá? Videoterapie probíhá většinou pomocí komunikačního nástroje Zoom (https://zoom.us). Nejdříve se s Vámi telefonicky spojíme a domluvíme termín videoterapie. Videoterapii pojměte stejně jako běžnou návštěvu logopedie – dítě v dostatečném předstihu před videoterapií upozorněte na to, že bude logopedie, připravte mu sešit na logopedii a případně další pomůcky, na kterých jste se s paní logopedkou domluvili. Snažte se zajistit dobré internetové připojení (stahování filmu, hraní on-line her, sledování youtube aj. na stejné IP adrese mohou kvalitu připojení negativně ovlivnit), klid v místnosti (sourozenec, který jakkoli vyrušuje nebo zasahuje do komunikace mezi logopedem a dítětem narušuje terapii nejen v logopedické ambulanci, ale také při videoterapii).
Pár minut před konáním videoterapie obdržíte do e-mailu odkaz pro virtuální místnost. V e-mailu na odkaz kliknete a automaticky se tak spojíte s Vaší paní logopedkou. Není potřeba nic instalovat. Při spojení s paní logopedkou nechte co nejvíce pracovat dítě, zasahujte co nejméně. Dítě pokud možno ale nenechávejte u počítače/tabletu samotné. Měli byste vidět co paní logopedka s dítětem procvičuje a vědět proč. Videoterapie mohou být pro děti stejně zábavné jako běžné logopedické sezení. V „Zoomu“ je možné ukazovat obrázky, kroužkovat správné odpovědi, kreslit, hrát hry. 
Na konci videoterapie Vám paní logopedka dá úkoly pro domácí cvičení a domluví další termín. 

Je možné případně využít Skype? 
Ano, možné to je. Nicméně Skype nenabízí tolik interaktivních možností jako Zoom. V případě, že preferujete Skype, upozorněte na to při domlouvání prvního termínu. 

Kontakt

Kytlická 779
Praha 9
190 00

775 070 906

info@logopedieprosek.cz