HomeTesty

TESTY A VYŠETŘENÍ 

Na této stránce se můžete přihlašovat na testy a vyšetření, které vám naše zařízení nabízí.

Test zrakového vnímání                         IMG_2897prihlasit se

Rozlišuje vaše dítě dobře tvary a obrázky, které se liší drobnými detaily, stranovými záměnami, orientuje se správně na ploše papíru i v prostoru? Tyto dovednosti jsou důležité při nácviku psaní a čtení v 1. třídě. Při podchycení případných obtíží je možné včas podpořit správný vývoj a vhodnými materiály tyto dovednosti nacvičit. Test zrakového vnímání probíhá ve skupině dětí bez přítomnosti rodičů, délka vyšetření je přibližně 1 hodinu.

Pro koho: děti od 4 do 6 let
Datum: únor 2021
Cena: klienti Logopedie Prosek (ZP: ZPMV, VoZP, RBP, ZPŠ) – 0 Kč
          klienti Logopedie Prosek (ZP: VZP a OZP) – 200 Kč
          ostatní: 350 Kč

Vyšetření školní zralostIMG_0025prihlasit se

Nevíte, zda je váš předškolák již dostatečně zralý a připravený na školní docházku? Vyšetření školní zralosti se zaměřuje na jednotlivé oblasti nutné pro vstup do školy: grafomotoriku, sluchové a zrakové vnímání, vyjadřovací schopnosti, schopnost soustředění, sociální zralost, schopnost práce ve skupině a další. Vyšetření probíhá ve skupině dětí bez přítomnosti rodičů. Bezprostředně po skončení vyšetření probíhají individuální konzultace s rodiči. 
Pro koho: předškoláci
Datum: únor 2021
Cena: klienti Logopedie Prosek (ZP: ZPMV, VoZP, RBP, ZPŠ) 280 Kč
          klienti Logopedie Prosek (ZP: VZP a OZP) – 400 Kč
          ostatní: 700 Kč
          vyhotovení písemné zprávy: 300 Kč 


Screeningové vyšetření sluchu
x39prihlasit se

Screeningové vyšetření sluchu na profesionálním audiopřístroji.
Dítě ve sluchátkách slyší pokyny (Ukaž, kde je medvídek!, Dotkni se sluníčka! Kde je lžička?…). Tyto věty jsou do sluchátek pouštěny v různé hlasitosti, do pravého ucha, levého ucha a nakonec do obou dvou uší. Testem tedy zjistíme, zda dítě na určité intenzitě zvuku nejenom slyší, ale i rozumí. Pro správný výsledek testu je nutné, aby dítě bylo zdravé (nebylo nastydlé) a znalo slovní zásobu testu. Cvičné karty si můžete stáhnout v záložce „Ke stažení“ po zadání hesla, které obdržíte při domluvě termínu vyšetření.
Vyšetření probíhá individuálně za přítomnosti rodiče.

Pro koho: děti od tří let
Datum: dle individuální domluvy
Cena: klienti Logopedie Prosek (ZP: ZPMV, VoZP, RBP, ZPŠ) – 0 Kč
           klienti Logopedie Prosek (ZP: VZP a OZP) – 300 Kč
           ostatní: 500 Kč


Funkční vyšetření zrakuIMG_0487prihlasit se

Máte představu o tom, jak vidí vaše dítě?
Jste si jistí, že vidí i malé detaily, umí se dobře orientovat na ploše i v prostoru? Poznává bezpečně všechny barvy, tvary, obličeje, velikosti? Na tyto i další otázky vám podrobněji odpoví funkční vyšetření zraku prováděné zrakovým terapeutem. Funkční vyšetření zraku je vyšetření jednotlivých zrakových funkcí a dovedností. Cílem je zjištění, za jakých podmínek dítě nejlépe vidí a může komunikovat se svým okolím. Vyšetření probíhá individuálně za přítomnosti rodiče. Více informací o vyšetření najdete zde
V případě, že bylo vaše dítě nedonošené nebo je sledováno lékařem (neurolog, foniatr, ortoped, fyzioterapeut, aj.), doneste zprávu z poslední návštěvy. 
Vyšetření provádí certifikovaná zraková terapeutka Mgr. Barbora Zobanová. 

Pro koho: děti od tří let
Datum: dle individuální domluvy
Cena: klienti Logopedie Prosek: ZP: (ZPMV, VoZP, RBP, ZPŠ) 600 Kč 
           klienti Logopedie Prosek (ZP – VZP a OZP): 700 Kč
           ostatní: 800 Kč

 

Plusoptix plusoptixprihlasit se

Vy ho vidíte, vidí ono správně vás? 
Až u 3 % narozených dětí vzniká tupozrakost. U 3 – 4 % vzniká šilhavost, u 15 – 30 % dětí vzniká dioptrická vada. Ale až  95 % všech poruch vidění lze úspěšně léčit, pokud jsou odhaleny včas. Cílem testu je včasný záchyt dioptrických vad, které by mohly způsobit poruchy vývoje vidění u dětí v rizikovém období, to jest ve věku od narození do 3 let. Vyšetření je určeno pro děti od 1 roku do 5 let. 
Jedná se bezbolestné, bezkontaktní vyšetření, kdy dítě sedí pohodlně na klíně rodiče a je na něj namířena kamera se světelnými a zvukovými efekty. Výsledek vyšetření známe během několika minut. V případě potřeby zajistíme následnou péči v odborné oční ambulanci. 
Vyšetření provádí certifikovaná zraková terapeutka Mgr. Barbora Zobanová. 
Toto vyšetření je bez čekání (tzn. na vyšetření nebudete v čekárně čekat déle než pět minut, proto vás prosíme o dochvilnost). 

Pro koho: děti od 1 roku do 5 let
Datum: dle individuální domluvy
Cena: 400 Kč
           

Kontakt

Kytlická 779
Praha 9
190 00

775 070 906

info@logopedieprosek.cz